pátek 27. ledna 2012

Peterson - pouzdro na 2 dýmky

Už asi takové tři roky jsem používal takové noname kožené pouzdro na dvě dýmky, což mi stačí když jdu k nám v Radotíně do hospody. Bohužel se mi u něj začaly trhat takové ty magnetické patenty a s tím se toho už moc nenadělá. Tedy možná by se to dalo nějak záplatovat, ale kdoví jak by to dopadlo a jak by to vypadalo, zkrátka jsem se rozhodl že dozrál čas k tomu pořídit si nové pouzdro. Vybíral jsem dlouho, až se mi nakonec nejvíc líbilo tohle nesoucí značku Peterson, které bylo v nabídce Etrafiky. Po několika týdnech užívání jsem se rozhodl napsat na toto pouzdro recenzi.
Jako pouzdro pouze na dvě dýmky má poměrně velkorysé rozměry 18,5cm na výšku, 11,5cm na šířku a 6cm na hloubku, což leckdy stačí na pouzdro co by pojalo tři dýmky. Vnějšek je z pravé kůže, vnitřek si nejsem jistý, připadá mi to spíše jako umělá kůže, ale kdoví. 


Na výše uvedeném snímku je vidět zapínání na magnetické patenty, uprostřed je logo Peterson. Z přední strany je tu stejně jako u jiných pouzder kapsa na dýmkové čističe. Je dostatečně velká na to aby se jich tam vešlo větší množství.


Tady je vidět zadní kapsa. To je zřejmě důvod proč je celé pouzdro tak velké, aby se tam pohodlně vešlo příslušenství. Já do zadní kapsy dávám skládací stojánek od Doubka, doutníkový zapalovač Xikar a ještě se tam krásně vejde ořezávač na doutníky (na tomhle snímku zrovna není). Také je zde vidět že pouzdro má i poutko na ruku a pokud je člověk zrovna nepotřebuje, tak se zajistí na patent a nijak nepřekáží.


Závěrem dávám to nejdůležitější foto vnitřku pouzdra. Jsou zde poutka na dvě dýmky a ty se do pouzdra vejdou. Ty dvě na snímku jsou tedy spíše menší, ale už jsem v praxi vyzkoušel i mnohem větší kousky, vejdou se v pohodě. Snad s výjimkou velmi ostrých bentek, na ty nejsou tahle poutka prostě dělaná. Je tu dále poutko dusátko, které je na můj vkus příliš úzké. Možná že to bylo myšleno na něco útlejšího jako je CPT nebo např.duskátko od Rogers of Sheffield, ale býval bych uvítal kdyby to bylo o kousek širší, místo by tam jistě bylo. Nicméně vejde se mi tam např. dusátko od pana Hingara co mám na fotce nebo např. takové to malé dusátko od BPK. Součástí pouzdra byla taková ta kapsička na tabák, ale tu já nepoužívám, takže šla okamžitě ven. Místo ní dávám svůj oblíbený filcový hadřík na leštění dýmek a do něj si ukládám dýmkový zapalovač, aby se mi tam o něj neodřely dýmky. 

Pokud bych měl vynést konečný verdikt, tak musím říct že jsem s tímto pouzdrem spokojen. Asi by mohlo mít větší kapsičku na dusátka a poutka na dýmky by mohly být více od sebe, ale volbou vhodných dvou dýmek se dá pouzdro optimálně zaplnit. To jsou ovšem takové drobnosti, zkrátka nic není ideální, ale tohle pouzdro se mému ideálu velmi přiblížilo. 

Žádné komentáře:

Okomentovat