neděle 4. května 2014

Přemysl Omrt - XXL freehand 18/09

V pořadí osmá dýmka kterou mám od Přemka Omrta a přišel jsem k ní neplánovaně. Přemek si na srazy pražské buňky pipE-clubu Dýmka.net obvykle nosí kufřík s dýmkami, něco má na ukázku, něco na prodej. O téhle se rozhovořil že se o ni zajímal jeden člověk a byla na něj moc drahá, tak Přemek zcela sebekriticky připustil že je tam kouřový kanálek navrtaný trochu víc na jednu stranu, tak by mu to slevil na polovinu a přesto to stále bylo moc. Napůl v žertu jsem prohlásil že za tu cenu bych ji tedy koupil, načež ji Přemek zabalil do pytlíku a podává mi ji se slovy že platí. Já zcela výjimečně neměl u sebe dost hotovosti takže jsme celý obchod realizovali o týden později, raději jsem se ptal zda si to třeba nerozmyslel že bych ho nechtěl nějak šidit. Ale ne, jak řekl tak se stalo, takže ta dýmka u mě našla nový domov.


Je to docela zvláštní, dle výrobního čísla je z roku 2009, Přemek říkal že ji s sebou měl na většině akcí kde vystavoval a prodával, ale já si nemůžu vzpomenout že bych ji tam býval viděl. A nebo je možné že jsem se přesouval k jiným kouskům neb jsem si myslel že asi bude dražší. Těžko říct, každopádně jsem moc rád že ji mám. Jak je vidět z fotek, tohle není dýmka úplně pro každého, jednak je tvarově velmi svébytná a především má tabákovou komoru obřích rozměrů, tak trochu jako ten jeden XXL freehand co už od Přemka mám. 


Na výšku má 7cm, na délku 15cm, váží 77g. Není to tedy dýmka která by se dala držet mezi zuby delší dobu, ale nějakou tu chvíli se udržet dá. Do ruky je ten tvar velice ergonomický, hezky zaplní celou dlaň. Dýmka je v hladkém provedení, po stranách je mořena natmavo kvůli nějakým drobným nedokonalostem, ovšem i přesto je vidět že tam jsou pěkná ptačí očka a celkově to dělá zajímavý kontrast. Stěny jsou po stranách zejména nahoře poměrně tenké, trochu jsem se toho bál, ale problémy to při kouření vůbec nedělá. Tvar je myslím pro Přemka velmi typický - velký kus dřeva, pak tu jsou hranky, zaoblené stěny, přírodní plato. A dá se pěkně postavit na stůl, to se občas také hodí. Dýmka je ve filtrovém provedení, náústek je z akrylu, což je jedině dobře. 


Chvíli jsem váhal co bych do ní nacpal za tabák, před několika týdny jsem se na to ptal Přemka a ten mi odpověl že samozřejmě latakii, vždyť vlastně vyrábí jenom dýmky na latakii. Nechal jsem si poradit a mám ji na latakiové směsi, zrovna teď je to Ashton Artisan's Blend. Kouří se z ní příjemně, má výborný tah a díky tomu velikému kotli si mohu latakii opravdu vychutnat. 

Žádné komentáře:

Okomentovat