sobota 21. ledna 2017

Přemysl Omrt - Freehand 15/15

Pozdě, ale přece - přeji Vám všechno nejlepší do nového roku! Po menší odmlce tu mám zase jednu dýmku o které jsem ještě nepsal. Je to myslím na první pohled poznat že jde o práci Přemka Omrta, svého autora tenhle kousek prostě nezapře. Myslím že jsem ji od Přemka koupil loni nebo dokonce předloni, ale nějak jsem se nedovedl rozhodnout jaký tabák bych do ní vybral. Ale na všechno má být ten správný čas a já jsem si z ní udělal svou vánoční dýmku pro rok 2016 - to už je taková moje osobní tradice že si na vánoce vždycky zakouřím z nějaké nové dýmky.


Když jsem házel fotku téhle dýmky na Facebook tak na ni byli ohlasy zda je to kubismus, nebo snad "omrtismus". Kdoví, ale je na ní spousta hranek, část přírodního plato a pár dalších zajímavých detailů. 


Na délku má 14,5cm. na výšku 4cm a váží 71g což není vůbec špatné s ohledem na to jaký je to pořádný kousek dřeva. Náústek je také velmi zajímavě tvarovaný a je akrylový, z toho mám opravdu radost, akrylovým náústkům dávám přednost. Provedení je na 9mm filtr. Přes tu velikost nemá vlastně až tak velký kotel, ten je spíše střední velikosti. 


Když se ta dýmka položí na stůl tak stabilnější to už ani být nemůže, ale ten tvar je promyšlený po všech stránkách a také se velice pohodlně drží v ruce. A kupodivu se i přes tu váhu dá docela dobře udržet v zubech. 


Kouří se z ní výborně, nakonec jsem si ji nechal na virginii s periquem, to posledních pár let stejně kouřím asi nejvíc. Zcela konkrétně teď do téhle dýmky dávám Director's Cut od HU Tobacco, je to překvapivě dobrá směs, trochu mi to připomíná Three Nuns, jak chutí tak tím koláčkovým řezem.

Žádné komentáře:

Okomentovat