sobota 25. března 2017

Orbitkey 2.0

Poslední dobou jsem tomu dýmkaření moc nedal, opět se mi vrátila skutečně ukrutná rýmička a koncem minulého týdne mi bylo natolik zle že jsem si po několika letech nechal napsat týden pracovní neschopnosti. Tak tentokrát napíšu o něčem jiném a sice o takové poměrně šikovné vychytávce, kterou mám od pondělka - o klíčence Orbitkey 2.0.


Jak název napovídá, jde o druhou verzi klíčenky Orbitkey. Tuhle věcičku vymyslela parta nadšenců v roce 2013 a svůj projekt dali na Kickstarter aby zkusili zda získá dostatečnou podporu. Crowdfunding se jim vydařil, získali dostatek peněz na rozjetí výroby, dali výpověď ve svých dosavadních zaměstnáních a rozjeli vlastní podnik, prostě americký sen. První verzi téhle klíčenky jsem neměl, co jsem četl tak rozdíl je v tom že 2.0 je o něco kompaktnější a s tenčím šroubem, takže se dá použít na většinu klíčů. 


Je to vcelku jednoduchá věc - pásek (buď z elastomeru jako je ta moje nebo z kůže, dá se vybrat z mnoha berevných provedení) se dvěma dírkami, šroubek se dvěma podložkami a kovové očko na které lze přidat kroužek např. s klíči od auta, já  si na to přidal CPT a malou baterku Fenix E05. Pokud jde o rozměry tak samotná klíčenka je široká 1,9cm a na délku má necelých 8cm, včetně kovového kroužku zhruba 8,5cm. Fotka výše trochu zkresluje, ale jenom pro srovnání - CPT má také necelých 8cm. Váha je vcelku zanedbatelná, několik málo gramů (připouštím že jsem tu klíčenku zapomněl zvážit a už se mi ji kvůli tomu nechce znovu rozebírat). Jinak ZDE je instruktážní video jak se na klíčenku "namontují" klíče.


Orbitkey na své klíčenky dělá i originální příslušenství - otvírák na láhve (viz foto výše), nebo multitool nástroj (vypadá podobně, jen má pár dalších funkcí navíc, ale zrovna nebyl na skladě takže jsem vzal otvírák). A také mají USB flash disky co na klíčenku přesně padnou, ale myslím že některé útlejší flashky by se na to nejspíš také daly použít. 

Jinak tu svoji klíčenku jsem koupil v e-shopu Gentleport.cz, kromě Orbitkey mají také moc pěkný výběr pánských doplňků a kosmetiky, vřele doporučuji.  


Pravda, za ten týden jsem ji měl jednou když jsem jel v pondělí k lékaři na prohlídku, ale ono na samotné funkčnosti není moc co testovat. Klíče v tom drží, stačí šroub řádně utáhnout a nemohou se samy od sebe uvolnit. Jsou pěkně organizované, a mělo by to také do značné míry zamezit poškrábání dalších věcí které má člověk v kapse. Zcela upřímně, mobilní telefon bych ani s tímhle do jedné kapsy nedával, ale pokud jde o nějaké další testování, tak si pořídím novou peněženku (protože tu současnou už mám děsně poškrábánou od klíčů) a uvidíme jak bude vypadat po pár měsících. Orbitkey 2.0 naprosto splnila má očekávání, jsem spokojený. Jedinou "nevýhodu" vidím v tom že pokud bych náhodou někdy potřeboval cinkat klíči, tak to budu muset rozšroubovat... :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat