neděle 20. listopadu 2011

Grand Prix Brno 2011

Grand Prix Brno je soutěž v pomalém kouření dýmky, kterou pořádá Pipe Club Brno, letos se konal již její patnáctý ročník. Několik posledních ročníků se konalo v různých lokalitách v okolí Brna (např. předloni to bylo ve Křtinách, kde jsem se také účastnil) a ani letos tomu nebylo jinak a soutěž se konala v prostorách hotelu Skalní Mlýn u jeskyně Macocha. Příští ročník by se prý již měl vrátit zpět do Brna.


Na nějakou turistiku a prohlídku Macochy bohužel nezbyl čas, ale takové dobré posezení s přáteli také není k zahození. V hotelové restauraci vaří velmi slušně a zejména ta svíčková co jsem měl k obědu mi přišla velice k chuti. Nechybělo ani několik výrobců dýmek se svojí nabídkou, tentokrát to byli Honza Klouček, Přemek Omrt a Petr Vobořil. Já byl na sebe tentokrát přísný a žádnou dýmku jsem si nekoupil, ale přesto mi jedna dýmka do sbírky přibyla a sice soutěžní dýmka. Nebudu se o ní příliš rozepisovat, nechám to na samostatný článek, snad jen k ní dodám že je to bezfiltrová billiardka od BPK, mořená je na tmavě hnědou a vlastně na prosečskou produkci nevypadá vůbec špatně. Vrtaná je dobře, pořadatelé při kontrole kvality soutěžních dýmek odvedli dobrou práci. Nejspíš si ji nechám na soutěžení, poté co ji řádně zakouřím.

Za zmínku stojí speciální sirky, jejichž původ je značně komplikovaný a doslova globalistický. Snad si to správně pamatuji, budu rád když mě někdo případně opraví - takže ty sirky jsou ze dřeva ruského smrku vyrobené v Maďarsku a distribuované provozovnou sirkárny Solo v Brně. Dostali jsme jich každý celou krabičku, abychom je mohli náležitě otestovat. Já na zapalování použil jen jednu, takže zatím nedovedu zcela posoudit jejich kvalitu, ale zdálo se mi že ta sirka hoří o trochu déle než současná indická produkce.

(dýmky Přemka Omrta)

Soutěžním tabákem byl Alsbo Gold, který vyrábí Orlik. Složení tabáku je virginie, burley a black cavendish, to vše zalité takovou aromatickou omáčkou, ve které cítím snad něco jako stopy vanilky, karamelu, nějakého alkoholu, možná oříšků. Hořel mi v dýmce příliš rychle a měl tendenci se rozpalovat, ovšem když jsem chtěl trochu zvolnit, tak mi zase málem vyhasnul. Asi třikrát jsem odvrátil vyhasnutí, ovšem za cenu velkého množství spáleného tabáku. Dojel jsem do dna, ale bohužel jen za nějakých 49 minut. Není to sice až taková ostuda, ale na GP Brno se sjíždějí velice zkušení borci, takže to stačilo až na 45. místo z celkových 73 soutěžících.

Za Dýmku.net nás bylo celkem čtrnáct soutěžících a rozdělili jsme se na tři týmy, protože se zde soutěží nejen na výsledky jednotlivců, ale také na týmové výsledky. Hned na začátku skončil jako úplně první soutěžící Michal Hubacz, kterého jsme po skvělém čtvrtém místě z Dalešic přesunuli do A-týmu. Tabák byl opravdu záludný, protože nedlouho po něm skončil i náš velký favorit Martin Pedain, který např. skončil na 4. místě na mistrovství světa v Eindhovenu a před týdnem na prvním místě na Martinském kouření s časem bezmála tři hodiny. V tu chvíli začala být soutěž opravdu napínavá. Samozřejmě kolegům nemůžeme nic vyčítat, zkrátka někdy to vyjde, jindy zase ne. Naštěstí Jakub Rolčík měl velice solidní čas se kterým dosáhl na 12. místo, Petr Odorčák měl také výbornou formu a skončil na třetím místě a především Štefan German nás podržel a nejen že s časem přes dvě hodiny zvítězil nad druhým Vítězslavem Dudákem z PC Brno, ale také dokázal překonat týmový výsledek PC Brno a tým Dýmka.net A se stal vítězem soutěže!

(vítězný tým Dýmka.net A: Štefan German, Jakub Rolčík a Petr Odorčák)

Následovalo vyhlášení výsledků, předání cen a pohárů a posléze i dobrá večeře v místní restauraci. Poté se měl ještě konat večírek, ale většina z nás již měla plány na neděli a tak jsme se rozjeli směrem domů. Třeba nám to příště vyjde...

Závěrem musím poděkovat Fénixovi za odvoz, kolegům z Dýmky.net za skvělé výsledky, organizátorům za dobře zvládnutou akci a v neposlední řadě všem účastníkům za a pohodovou atmosféru. Byla to opravdu příjemná soutěž, tak snad zase za rok na shledanou. Do té doby budu pilně trénovat, příště jistě dopadnu mnohem lépe!

Odkaz na mou galerii naleznete zde:

https://picasaweb.google.com/117482786734786696546/GrandPrixBrno2011

Žádné komentáře:

Okomentovat