neděle 26. května 2013

Nevill Handmade Freehand 3/13

Další dýmka z hobby-bloku, vcelku podobná předchozím dvěma, jen je lehce zahnutá a tvar je tentokrát více kulatý. Spodek jsem původně takhle kulatý dělat nechtěl, ale bohužel jsem narazil na větší kazy které se mi vůbec nelíbily, tak jsem tomu ten tvar trochu přizpůsobil. I tak tam zůstalo několik dalších kazíků, zkrátka jak jsem kdesi zaslechl "do briaru a do žen nevidíš..." Ale budiž, důležité je především dobré vrtání, což tady samozřejmě je a jinak ta kresba není až tak zlá. Navíc já stejně rád rustikuju, takže nemusím mít výčitky z toho že dělám rustik přes hezkou kresbu. 


Na délku má 14cm, na výšku 5,5cm. Váha je 69g což tedy není málo, ale když se vezme v úvahu že stěny jsou zhruba centimetr silné, tak to naní až tak zlé. Protože jsem stěny nechal takhle silné, zkusil jsem takový malý experiment a půlkulatou rašplí o něco rozšířil tabákovou komoru, takže by se do ní měla vejít docela slušná nálož tabáku. Náústek je akrylový, provedení na 9mm filtr, část náústku je rustikovaná, jak už to tak dělávám. Povrchová úprava je opět můj oblíbený drobný rustik, který dělám frézkou Proxxon. Barvu dělá opakovaný nátěr parafínovým voskem a nakonec jsem ještě přešel k přeleštění karnaubským voskem. Na tom leštění ještě budu muset trochu zapracovat, ale už teď je vidět že dýmka není tak matná jako předtím. 

Teď se na tu dýmku dívám poněkud kriticky, protože jsem v mezidobí vyrobil další dvě, o kterých si myslím že se mi povedly mnohem víc a už na nich nemám tak silné stěny, schůdeček mezi náústkem a krčkem atd. Ale na každé té dýmce se zase naučím spoustu věcí pro příště. Jak s ní naložím zatím nevím, možná si ji nechám do hospody, když sledujem nějaké sportovní přenosy tak si na to rád beru velkou dýmku abych se nemusel zdržovat nacpáváním další dýmky. 

Žádné komentáře:

Okomentovat