neděle 17. listopadu 2013

Nevill - Contrast Bent 7/13

Je to něco přes dva týdny co jsem psal o mém pokusu o kontrastní moření a nakonec do dopadlo takto. Ta dýmka je ve výsledku mnohem více tmavá než jsem si myslel, nicméně i tak vypadá povrchová úprava velice pěkně. Zrovna na prvním snímku je vidět jak vypadá za plného slunečního světla.


Jak jsem již psal, tuhle dýmku jsem začal vyrábět v létě předtím než se mi stal úraz na ruce. Hrubý tvar jsem již měl do značné míry hotový, už jen zbývalo to trochu dobrousit. Připouštím že tam je trochu takový hrb mezi krčkem a náústkem, ale to se mi evidentně daří dělat takřka na všech mých dýmkách, takže by se to už možná dalo označit za takový můj "trademark". Musím říct že během závěrečných prací na téhle dýmce mě ruka ještě dost bolela, ale moc jsem ji chtěl dodělat, tak jsem zatnul zuby a s častými přestávkami se to nakonec povedlo.


Druhý snímek jsem zkoušel fotit s bleskem, protože slunce zapadlo, myslím že ta barva ve skutečnosti není až takhle dočervena, zkrátka nefotí se to moc dobře a myslím že ve skutečnosti to vypadá mnohem líp. Na délku má 13,5cm, na výšku 5,5cm a váží 62g, řadil bych ji spíše k větším dýmkám. Tentokrát jsem se snažil aby ta dýmka nebyla tolik silnostěnná, takže stěny mají zhruba 8mm. V ruce sedí dobře a odleštěný rustik je na dotek velmi příjemný, mezi zuby se dá držet naprosto bez problému. 


Na závěr přidám detail povrchové úpravy, je tu myslím pěkně vidět jak se tu mísí dohromady rustik a kresba dřeva podtržená trochou tmavého mořidla. Myslím že tuhle povrchovou úpravu určitě v budoucnu použiju. Tmavého mořidla mám ostatně celou láhev. Tmavou barvou se dají zakrýt kazy nebo nepěkná kresba, jako jsem to udělal s předchozí bentkou 6/13, ovšem pokud má dřevo slušnou kresbu, tak je určitě lepší to takhle odleštit. Také bych už mohl udělat nějakou hladkou dýmku, ale většinou nemám tu trpělivost s leštěním, abych tam neměl žádné drobné škrábance. Ale třeba se zadaří, ve výhledovém plánu to určitě mám... 

Žádné komentáře:

Okomentovat