neděle 15. května 2016

Klání + Mistrovství ČR v Kostelci nad Černými lesy 2016

V sobotu 14.5.2016 se v prostorách pivovaru v Kostelci nad Černými lesy konala letošní nejdůležitější tuzemská soutěž v pomalém kouření dýmky- tedy vlastně dvě soutěže v jednom - XVI. Klání zemí Koruny české (soutěž Asociace dýmkařských klubů) a XXIV. Mistrovství České republiky (soutěž Pipeclubu České republiky). Jsou to ty samé prostory kde probíhalo Klání v roce 2011, snad jen že tenkrát byla ta soutěž zhruba o měsíc později a venku i uvnitř bylo tenkrát o něco tepleji. 


Před samotnou soutěží tu samozřejmě nemohla chybět prodejní část kde měla svůj stánek Etrafika, byly zde doutníky Perdomo, byla tu degustace výborných rumů, Zdeněk Klásek přivezl hrnky a oblíbená dýmkařská trika, své dýmky tu měli Přemek Omrt, Petr Kučera, Petr Vobořil a pak tam byl výrobce dýmek co měl na stole značku "Oval Pipes - ruční výroba dýmek", jméno jsem bohužel nějak nepostřehnul a na internetu jsem žádnou jeho stránku nenašel - pokud náhodou někdo znáte jeho jméno, napište mi to prosím do komentáře níže ať to mohu v článku opravit. Petr Kučera měl kromě dýmek na prodej i parádní trika, jedno jsem si koupil. A pak jsem nemohl odolat a pořídil jsem si další dýmku od Přemka Omrta, časem o ní jistě napíšu. 

(Petr Kučera a Aleš Hladík)

Soutěžní dýmkou byl billiard Monte Bello De Luxe od BPK, osvědčený tvar který již byl použit na několika soutěžích, tentokrát v hladkém provedení. Časem té dýmce snad věnuji samostatný článek. Soutěžním tabákem byl Kentucky Nougat od Gawith Hoggarth. Je to anglický aromatik, dle popisu má příchuť karamelu, oříšků, nugátu, snad i kokosu, já sám tam ještě cítím lehkou ovocnou příchuť, asi višně. Tento tabák rozhodně má své kvality, hořel mi docela dobře, dokouřil jsem úplně do dna, ale musím říct že mi přišel velice zrádný a zhruba od poloviny kotlíku jsem to několikrát stěží zachránil aby mi to nezhaslo. Obvykle tomu říkáme "rychlá smrt" kdy tabák najednou zničehonic v dýmce zhasne. Je to náročný tabák a při soutěžním kouření skutečně vyžaduje velkou pozornost. I zkušeným soutěžním borcům, jako je např. Martin Pedain (loňský vítěz Klání a vítěz mnoha soutěží), se stalo že jim dýmka zhasla hned na začátku. 

(Jakub Rolčík dává školení všem stevardům)

V soutěži zvítězil Štefan German za PC Dýmka.net s časem 1:41:40, na druhém místě byl Daniel Mikeš za PC Janeba Mariánské Lázně s časem 1:37:34 a na třetím místě byl Dalibor Vohradský za 1. DKKM České Budějovice s časem 1:33:12. Za Dýmku.net se nám docela dařilo - Petr Odorčák 15. místo, Jiří Pavlásek 16. místo, Tomáš Hříbal 20. místo, Robert Šulman 21. místo, Milan Navrátil 22. místo, já měl 24. místo s krásně vyrovnaným časem 55:55. Dalším se omlouvám že je nebudu jmenovat, bylo nás tam mnoho, poskládali jsme týmy A - E. Za zmínku samozřejmě stojí Vladana Cinádrová, která vyhrála jako nejlepší žena v soutěži. Dodávám že soutěžících bylo celkem 83.

(Štefan German si odnáší obě trofeje)

Pokud jde o týmové výsledky, vyhrál PC Janeba Mariánské Lázně s celkovým časem 04:06:24. Na druhém místě byl tým Dýmka.net A s časem 03:43:22 (ten třetí započítaný čas byl kupodivu můj) a třetí se umístil tým ŠPC Prachatice A s časem 03:32:25. 

Kompletní výsledky jsou zde:


Odkaz na moje fotky je zde: https://goo.gl/photos/JKfVahzWRyjtqDV59
K fotkám řeknu asi tolik že jsem byl líný tahat s sebou zrcadlovku a měl jsem jen svůj malý kompakt Nikon P340. Je to šikovný foťáček, krásně se vejde do kapsy, na venkovní a statické fotky stačí. Dá se i přes wifi připojit na mobil, takže fotky je možné okamžitě stáhnout a sdílet. Bohužel jsem netušil že po mně kamarádi budou chtít ať fotím i předávání cen, na tuhle kombinaci špatného osvětlení, bodových světel a pohybu byl foťáček bohužel krátký. Příště tu zrcadlovku zřejmě budu muset vzít, s tímto výsledkem opravdu nejsem spokojený. Omluvte proto prosím sníženou kvalitu, má to snad alespoň trochu nějakou dokumtentární hodnotu. 

(24. místo mi udělalo radost, to jsem ani nečekal)

Vlastně jsem původně s účastí na této soutěži nepočítal, protože mě již nějakou dobu trápí nachlazení a necítil jsem se zrovna nejlépe, ale jsem rád že jsem do Kostelce vypravil. A ani jsem nečekal že budu mít soutěžní čas téměř hodinu, sám jsem si dával laťku že bych snad mohl mít alespoň něco přes půl hodiny. Bylo skvělé zase vidět spoustu známých a kamarádů. Atmosféra na soutěžích je vždycky příjemná a dá člověku na chvíli zapomenout na různé osobní nesnáze. Robert Žiak má můj velký dík za odvoz, dále musím poděkovat všem kdo se podíleli na organizaci této akce, myslím že to všechno pěkně klapalo včetně cateringu a obsluhy. Díky všem sponzorům, bylo zde obrovské množství cen, dostalo se na každého. A na závěr samozřejmě díky všem kdo se této soutěže účastnili, bez Vás by to nešlo! 

Já si teď naleju další hrnek horkého čaje a budu se snažit vtisknout si hluboko do paměti poznámku že pokud pojedu na další dýmkařskou soutěž do Kostelce, to abych si vzal teplé prádlo. Ale stejně přijedu rád...

Žádné komentáře:

Okomentovat