čtvrtek 31. srpna 2017

Zapalovač Corona Laurel

Není to sice moc dlouho co jsem si pořídil dýmkový zapalovač Peterson coby náhradu za můj ztracený Old Boy, ale říkal jsem si že mi stejně chybí ta příjemně těžká váha tohoto zapalovače. Nicméně tentokrát jsem se ubíral trochu jiným směrem a nekoupil jsem klasický Old Boy, ale něco trochu jiného - Corona Laurel.


Chtěl jsem zkrátka zase mít zapalovač v kombinaci černé a stříbrné. Pravda je že konkrétně tohle provedení má jisté nevýhody - je to lesklé, takže jsou na tom trochu vidět otisky prstů, blbě se to fotí a ten povrch se taky dá docela snadno poškrábat pokud si třeba dáte zapalovač do stejné kapsy s dusátkem, to mě jaksi nenapadlo. Co se dá dělat, z Laurela bude za pár let asi pěkně drsný a zjizvený kousek.


Velikostně se v zásadě od Old Boye nijak zvlášť neliší, jen je tu navíc odklápěcí vršek, který spolehlivě zakryje a chrání škrtací mechanismus a trysku. A je o pár gramů těžší, váha je tu cca 88g oproti 81g která měl můj Old Boy. Spodek je v podstatě identický, je tu menší šroub na regulaci plynu, větší šroub který zakrývá plnící ventil a pak je tu typické dusátko s trnem. Samozřejmě není to tak že byste jenom dusali takovýmhle "hřebíkem", u Corony drží dusátko přímo na zapalovači, jednoduše se povytáhne, napoprvé se trochu zasekne na vyříznuté drážce a pak s ním stačí pootočit o 180 stupňů a drážka zde zafunguje jako pojistka a pevně dusátko udrží. 


Zajímavá je výměna kamínku - nad škrtátkem je takový malý šuplíček který se úplně jednoduše otevře a do něj se vsune kamínek. Zatím jsem jej měnit nepotřeboval, ale předpokládám že to nebude nic moc složitého, nanejvýš tam bude  uvnitř nějaká pružinka co tlačí na kamínek.


Tady je jedno srovnání s Petersonským zapalovačem, je to vcelku podobná velikost. 


A jedna ohnivá fotka na závěr. Na tenhle zapalovač jsem si zvykl velice rychle a snadno, je příjemný do ruky a funguje naprosto přesně a precizně, šlape jak japonské hodinky. Skoro bych řekl že Laurel v sobě spojuje to nejlepší ze světů Old Boy a Zippo. To otvírání je vážně velmi příjemné, je tam nějaká tuhá pružina a nic se u toho neviklá. Škrtání naprosto bez problému. Mám jej asi tak měsíc a jsem s ním spokojený, myslím že je to zapalovač co vydrží dlouhá léta a je spíš pravděpodobnější že jej člověk ztratí než že by se na něm něco pokazilo... 

Taky jsem přemýšlel proč bylo zvoleno jméno Laurel. Napadl mě komik Stan Laurel, který si v jedné scénce zapaloval dýmku tak že si škrtnul palcem a měl oheň.. Nebo to také v angličtině znamená vavřín. To by také dávalo smysl, pokud to výrobce bere jako svůj nejlepší zapalovač - rozhodně patří k těm nejdražším. Jen doufejme že po tomhle neusnou na vavřínech...

Žádné komentáře:

Okomentovat