neděle 29. října 2017

Petr Pipes - Bulldog

Další krásná dýmka od Petra Libory - mám ji už tedy přes čtvrt roku, ale většinou píšu o svých dýmkách až když je mám dostatečně vyzkoušené. Vlastně jsem se na jaře s Petrem původně domlouval na úplně jiné dýmce (canadian pokud si dobře vzpomínám), ale pak jsem viděl buď na srazu nebo na Petrově blogu tenhle bulldog a byla to láska na první pohled. Takže objednávku jsem změnil a překvapivě už další týden jsem tu dýmku měl hotovou! 


Je to taková středně velká dýmka, na délku má 14cm, na výšku 4,5cm, váží příjemných 40g. V zubech se dá udržet naprosto pohodlně, skoro o ní nevím. Namořená je na takový středně hnědý odstín, kresba je přesto hezky vidět. Náústek je akrylový, provedení bezfiltrové, dýmka je ozdobena stříbrným kroužkem.Příjde mi to jako naprosto klasický tvar jaký se jistě dělal před více než sto lety a přitom stále vypadá skvěle a mezi dýmkaři je poměrně oblíbený. Pro mě je tahle dýmka také důležitá tím že je to poslední nová dýmka ze které jsem si ještě mohl svobodně zakouřit v hospodě před tím než vešel v platnost protikuřácký zákon. 


Co dodat, kouří se z ní výborně, nechal jsem si ji na Dunhill Three Year Matured Virginia, což je tabák který jsem si v poslední době velice oblíbil a mám jej téměř stejně rád jako Royal Yacht. Na závěr ještě přidám odkaz na Petrův blog:

http://petrpipes.blogspot.cz/2017/05/bulldog.html

Žádné komentáře:

Okomentovat