úterý 26. prosince 2017

Petr Pipes - Bulldog Rustic

Tuhle dýmku jsem si od Petra Libory pořídil teprve před týdnem a celkem neplánovaně. Petr dost často přinese ukázat dýmky které zrovna vyrobil pro někoho na zakázku, ale tuhle kupodivu dělal jenom tak a když jsem ji viděl a ucítil v ruce ten úžasný rustik, řekl jsem si že tuhle dýmku prostě musím mít. Přeskakuju tím pořadí dýmek co mám déle a ještě jsem o nich nepsal, přeskakuju tím i těch pár nekouřených dýmek z nichž jsem si původně chtěl udělat svou letošní vánoční dýmku, ale tahle dýmka si to prostě zaslouží. 


To už je taková moje osobní tradice za posledních možná deset let, že jsem si vždycky pořídil nějakou novou dýmku a tu jsem si o vánocích v poledne prvně zapálil u nás v hospodě. Tuhle tradici mi bohužel překazil letošní protikuřácký zákon, takže jsem si z ní zakouřil až doma na zimní zahradě, co se dá dělat. Ale ani tím jsem si nenechal zkazit náladu, z toho rustiku jsem prostě nadšený, je hrubý, hluboký, ale zároveň velice precizní. Takovouhle ruční práci tedy dovedu ocenit, klobouk dolů!


Převezmu přesné míry od výrobce, takže na délku má 13,4 cm, na výšku na výšku má 4,5 cm, váží příjemných 42g, na posezení u knížky nebo na práci s dýmkou v puse celkem ideální. Úplně malá dýmka to není, průměr tabákové komory je nahoře 2,1 cm a vejde se tam toho docela dost, řekl bych že je to taková poctivá střední velikost. Provedení je bezfiltrové a náústek je tak vyleštěný že bych býval hádal že je z akrylu, ale je vyrobený z ebonitu. 


Zde je ještě jeden detail hlavičky, dole má rovnou plochu takže se dá pohodlně položit na stůl. Tedy ne že bych ji při kouření moc odkládal, kouří se z ní skvěle a držet ji v ruce je vážně zážitek. 


Ještě přidám jedno svoje selfie s touhle dýmkou. Opravdu velká spokojenost! Volba tabáku byla zcela jasná, stále se nemůžu zbavit pocitu že nemám dostatek dýmek na latakii a k téhle dýmce se myslím výborně hodí, takže jsem do ní nacpal směs Zulu od HU Tobacco

Na závěr ještě přidám odkaz na stránku z Petrova blogu s několika fotkami téhle dýmky protože to samozřejmě nafotil mnohem lépe než já:


Žádné komentáře:

Okomentovat