pátek 16. prosince 2011

Přemysl Omrt - kladívko

Přemek Omrt poslední dobou často navštěvuje naše pražské srazy pipE-clubu Dýmka.net, což přináší nejen skvělou možnost s ním dát řeč o výrobě dýmek a vůbec všem možném, ale také s sebou často přinese některé ze svých starších prací. A často se také pochlubí s dýmkami co má zrovna rozpracované a samozřejmě s dýmkami co má hotové a jsou na prodej. Tuhle dýmku jsem si u Přemka zamluvil ještě ve fázi kdy byla rozpracovaná, protože podobnou od něj již mám a ten tvar se mi zkrátka líbí. A výsledek dopadl takto:


Já téhle dýmce předzdívám "kladívko", trochu mi ho připomíná. Oproti té první je taková trochu robustnější a ke konci náústku u krčku není taková ta typická tvarovaná bambulka, kterou Přemek na svých dýmkách dost často má. Opět je tu větší hlavička dýmky (6,5cm na výšku) s aplikacemi z akrylu, dřevěná aplikace tvořící krček je z palisandru. Náústek je s filtrovým čepem na 9mm, já sice kouřím bez filtru, ale to nevadí. Na délku má 15cm, to je myslím u podobné dýmky tak akorát. V zubech se dá držet bez problému, hezky sedí a nijak zvlášť nepáčí čelist. Jak je vidět z fotek, dá se i pěkně postavit na stůl, ale především díky tomu výřezu perfektně padne do ruky. Hlavička je také ze strany od krčku nahoru zajímavě tvarovaná na dvě hranky, tady jsem se pokusil o detail:


Být ta dýmka pouze hladká, byla by samozřejmě také moc hezká, ale to by nebyl Přemek aby tam neměl něco zajímavého, takže je na ní takováto netradiční struktura, Přemek tohle používá na svých dýmkách poměrně často. 


Kuřácké vlastnosti má výborné, kouřil jsem z ní původně tabák Old Smoker, což je taková naprosto neutrální virginie. Teď do ní dávám něco velmi podobného, Orlik Golden Sliced, který jsem si v poslední době velmi oblíbil a zařadil jsem si jej do kategorie all-day smoke.

Žádné komentáře:

Okomentovat