středa 1. ledna 2014

PF(eife) 2014

Další rok uběhl a je čas trochu se zastavit a ohlédnout se za vším co se za tu dobu událo. Tedy momentálně jsem se musel spíš zastavit a ulehnout protože na mě leze nějaká viróza nebo co (a opičí chřipka to kupodivu není). Ale to nevadí, na tabletu se dá psát docela dobře. Takže co se za ten rok stalo zásadního v mém životě?


Začal jsem tak trochu fušovat do řemesla kamarádům co vyrábí dýmky a ačkoliv mi chybí výtvarné vzdělání a řemeslné dovednosti, musím říct že mě to dost baví. Vyrobil jsem za ten rok sedm dýmek, horší i lepší, ale na každé jsem se něčemu naučil. Některé jsem rozdal kamarádům, z některých sám kouřím. Nebýt toho úrazu na ruce, asi jich bylo víc. Uvidíme jak se mi bude v tomto směru dařit v novém roce.

Nákup nových dýmek jsem oproti jiným letům myslím docela omezil, ale i přesto se v mé sbírce zabydlelo několik moc pěkných dýmek. Také jsem trochu zvětšil své zásoby tabáku, levnější už to nebude a co když skončí výroba některého z mých oblíbených? Trochu jsem provětral a doplnil obsah humidorů během doby kdy jsem nemohl kouřit dýmku. Doutníky jsou fajn, ale dýmka je u mě stále na prvním místě.

S tím úrazem ruky jsem si opravdu užil. Pobyty v nemocnici, operace, rehabilitace. Po letech co užívám služeb smluvních zdravotnických zařízení kde se nečeká a termíny platí, takhle ve standardu to tedy byla poněkud studená sprcha. Ale když člověk musí, tak vydrží ledacos a dovede se nějak přizpůsobit situaci. Teď třeba vím že se dá fungovat i jen s levou rukou, i když to fakt není žádná sláva. Beru si z toho to pozitivní - levou ruku mám teď o hodně šikovnější. A ta pravá se vrací do normálu, není to ještě na 100℅, ale dejme tomu...

V práci to začíná být poměrně zajímavé, je toho víc, je to mnohem náročnější, ale taky je to svým způsobem zábavnější. A sice nevím jak se to stalo a čím jsem si to zasloužil, ale vyhrál jsem ve firemní anketě o nejlepšího zaměstnance měsíce. Dost mě to překvapilo, býval bych řekl že mě tolik kolegů nezná, protože pracuju z domova velmi často. Zřejmě jsou za mnou vidět výsledky a asi něco dělám dobře, každopádně si toho moc vážím.

V rodině máme přírůstek, v listopadu se narodila moje neteř Anetka. Je to malinkatý človíček, narodila se předčasně, ale má velkou chuť k jídlu a hezky roste. Taky jsem opakovaně (a v takové frekvenci až to začalo být otravné) slyšel dobré rady jak bych se měl oženit a mít děti. Na všechno asi musí přijít ten správný čas...

Co jinak? Dohrál jsem několik počítačových her, přečetl několik knih a spoustu comicsů. Sledoval jsem různé seriály, hlavně Farscape a v poslední době např. ten nový seriál Sherlock. Mám nový telefon Google Nexus 5 a možná si v novém roce pořídím desetipalcový tablet, lépe by se mi na tom četly comicsy. A taky mi přibylo do sbírky pár pěkných nožů, o některých jsem tu už psal. A oproti loňskému roku jsem přece na blog napsal o pár příspěvků více. 

Díky všem čtenářům za pozornost a přeji vše nejlepší do nového roku 2014!

Žádné komentáře:

Okomentovat